Co je vlastně repasovaná výpočetní technika?

Jedná se o počítače a techniku renomovaných výrobců, jako jsou např. DELL, HP, LENOVO a další. Počítače a technika pochází většinou z větších firem, jako jsou banky apod. Takové firmy mění techniku ve 2-3letých intervalech a poté se technika dostává k nám na repasi.

Jak probíhá repasování a co repase znamená?

Proces repasovaní zahrnuje komplexní otestování, vyčištění a kontrolu vizuálního stavu. Každý počítač na repasi u nás projde těmito procesy:

 1. Vizuální kontrola, která zahrnuje kontrolu plastů, pantů, konektorů.
 2. Smazání původních dat. Obnovu operačního systému.
 3. Otestování HDD, RAM a dalších hardwarových součástí počítače.
 4. U notebooků a LCD monitorů posouzení stavu displeje.
 5. Kontrolu hlučnosti ventilátorů.
 6. Kompletní vyčištění od prachu a nečistot.

Jaký je stav např. u notebooků či LCD displejů? Nemusím se bát, že koupím počítač ve špatném stavu?

Přestože se jedná o repasovanou techniku, můžete u nás zakoupit i produkty, které se nebudou výrazně lišit od nové techniky. V případě horšího stavu je vždy u produktu jasně uvedeno o co se jedná a takový produkt koupíte se slevou. K představě slouží rozdělení do 3 kategorií vizuálního vzhledu.

Jelikož se jedná o starší počítače, nevím, zda budou mít dostatečný výkon na současné potřeby. Mám se toho obávat?

Pro většinu běžných uživatelů jsou repasované počítače dostatečně výkonné. Doba rapidního růstu výkonu a inovací je již pryč. Výbava notebooků ve svých kategoriích je již velmi podobná, proto se mažou zásadní rozdíly mezi novým modelem a 3 roky starým.
Parametry počítačů jako jsou např. velikost RAM či pevného disku je dnes dostatečná pro většinu uživatelů.

Jaké jsou výhody a nevýhody repasované techniky?

Výhody

 • V porovnání s novou výpočetní technikou je zde výhodná hlavně cena.
 • Další výhodou je především kvalita, tedy poměr značková profesionální technika za nízkou cenu. U repasovaných notebooků se zpravidla jedná o techniku vyšší třídy, často mívají zpevněné šasi, odolnou klávesnici proti polití apod. Repasované počítače se hodí zejména tam, kde je kladen důraz na spolehlivost a nízkou cenu.
 • Na výběr máte jak výkonnou "hi-end" techniku za dobrou cenu tak i běžně výkonné počítače za nízkou cenu.

Nevýhody

 • Nevýhoda oproti nové technice je zkrácená záruka, běžně na 1 rok. Toto lze ale řešit dokoupením záruky na 2 nebo 3 roky, dle nabídky.
 • U notebooků je menší nevýhoda baterie. Jelikož se jedná o použitou techniku, může být kapacita baterie již nižší. Vždy je informace o výdrži baterie u produktu uvedena. Dále může být u notebooku cizojazyčná klávesnice, to ale řešíme českými přelepkami.

Lze si zboží vyzvednout osobně či jen zboží zasíláte?

Pokud jste si u nás vybrali nějaký produkt a máte raději osobní odběr, tak to u nás není problém. Stačí navštívit naši kamennou prodejnu na Praze 7, kde Vám zboží předvedeme v chodu a vše si můžete důkladně zkontrolovat.

Zboží i zasíláme, na výběr je Česká pošta či PPL, toto stačí zvolit při objednávce v košíku, klasicky přes e-shop.

Za jak dlouho od objednání mohu očekávat zásilku?

Zboží odesíláme každý pracovní den, maximální doba dodání od objednání tedy většinou nepřesahuje 48 hodin. Běžně odesíláme maximálně druhý pracovní den, v případě dobírky. Pokud platíte převodem, vždy čekáme na připsání částky na náš účet, poté ihned odesíláme.

V den doručení (někdy i o 1 den dříve) obdržíte SMS či e-mail s informacemi od dopravce ohledně doručení.