08.02.2018

Potřebujete výkonný notebook za přijatelnou cenu mezi 10 000 Kč a 15 000 Kč? V dnešní době žádný problém, protože výrobci výpočetní techniky nabízí širokou paletu notebooků již od 7 000 Kč. Otázkou však je, jestli jsou tyto notebooky kvalitní a dokáží posloužit vašim potřebám. 

Nový notebook v cenové hladině 7 000 až 15 000 tisíc nebude nejspíše dobře hardwarově vybaven. Bude pomalý, zpracovaný z nekvalitních materiálů (především panty displeje, které se rády lámou) a nevydrží vám déle, než po dobu záruky. Jak tedy za tyto finanční prostředky získat notebook výkonnější? Odpovědí na tuto otázku jsou notebooky repasované.

Co je repasovaný notebook?

Repasovaný notebook byl již používán a to nejspíše v nějaké velké firmě. V takovýchto firmách probíhá po zhruba dvouletém intervalu výměna veškerého IT vybavení. A to včetně notebooků.

Tyto notebooky pak putují na kompletní revizi, kde jsou důkladně vyčištěny a opotřebené součástky jsou vyměněny. Následně je u notebooků proveden zátěžový test, který prověří schopnost notebooku dále bezchybně sloužit novým majitelům. Nejčastěji jsou repasovány notebooky značek HPDell a Lenovo, které jsou považovány také za notebooky k repasování nejvhodnější.

Výhody repasovaných notebooků

Nespornou konkurenční výhodou repasovaných notebooků oproti notebookům novým je jejich cena. Repasované notebooky se obvykle pohybují v cenovém rozmezí od 4 000 do 15 000 tisíc korun. Toto je zlomek ceny, za kterou byly tyto stroje před 2-3 lety pořízeny. 

"Repasovaný notebook je kvalitnější, než notebook nový."

Málokdo si uvědomuje, že když si koupí repasovaný notebook od 10 000 do 15 000 tisíc korun, tak si kupuje nejspíše kvalitnější notebook, než kdyby sáhnul po novém stroji v tomto cenovém rozmezí. Vysvětlení je prosté. Repasované notebooky okolo 10 000 Kč stály v době jejich pořízení nejspíše přes 30 - 40 000 Kč.

Tyto notebooky byly vyrobeny ve vysoké kvalitě a připraveny na dlouhý pracovní život klidně přes 10 let, kdežto nové notebooky okolo 10 000 Kč díky svým výrobním nákladům jen stěží dosáhnou třetinové životnosti.

Důležité je při výběru koukat také na značku repasovaného notebooku. Nejlépe hodnocenými repasovanými notebooky jsou pak ty od HP a Dell

»zpět do archivu novinek