Hledáte stolní počítač, který zvládne spustit dnešní aplikace a bude ideální pro domácí i pracovní prostředí? Stolní počítač ThinkCentre M71e od Lenova může být ten pravý. Jedná se o stolní počítač střední třídy, který nabízí vyvážený poměr výkonu a zabezpečení, má dobrou rychlost a přiměřenou konektivitu.

Modely ThinkCentre

Stroje ThinkCentre značky Lenovo se řadí mezi nejklasičtější pracovní stolní počítače. Všechny modely mají shodné skříně, které jsou typické svým industriálním, praktickým a tmavým designem. Tento design vychází z ThinkPadů.

Při porovnání s domácími počítači ThinkCentre mají obvykle vyšší zabezpečení, díky úsporným komponentům nabízejí nižší spotřebu energie a jednodušší údržbu.

Testovaný model

  • Intel Core i3-2100 3,1 GHz
  • 4GB RAM
  • 500GB HDD
  • DVD-RW
  • Windows 7 Pro

ThinkCentre M71e je vhodný pro běžné každodenní používání (např. sledování filmů, socální sítě, využívání běžných kancelářských programů nebo jednodušší hry). Nabízí dobrou rychlost a dostatečnou konektivitu.

Pevný disk počítače a jeho reakce

V rámci testu se pevný disk tohoto stolního počítače ukázal více než slušný. Zvládl překopírovat 43,2 MB za sekundu (Mbps). Během každodenního používání zařízení reaguje bez problémů a vykonává běžné kancelářské úlohy jako prohlížení webových stránek, e-maily, úpravy fotografií, vytváření dokumentů aj. Stroj navíc není nijak hlasitý, i když je vybaven třemi ventilátory.

Design stolního počítače

Počítačový model ThinkCentre M71e se řadí mezi spolehlivé a produktivní stroje, který disponuje kompaktními rozměry. Je 39 cm vysoký a 41 cm hluboký a není ani příliš těžký. Navíc disponuje elegantním designem, který se hodí do každé kanceláře.

Vybavení počítače

Počítač je vybaven dvěma porty USB 2.0, DVD vypalovací mechanikou, která se vysune okamžitě bez zpoždění a operačním systémem Windows 7 Professional ve verzi 64bit. Pod DVD vypalovačkou je umístěná čtečka SD karet a další porty na sluchátka či mikrofon.

Stolní počítač Lenovo M71e nachází uplatnění nejen ve firemním prostředí, ale i v tom domácím. Lze ho využívat pro běžné úkony na počítači a děti ho mohou používat pro plnění školních úkolů.